Oprava, overenie a montáž vodomerov a meračov tepla/chladu

Profil spoločnosti ENERGO AQUA, s.r.o.

Už viac ako 20 rokov sa špecializujeme na opravu vodomerov a meračov tepla, metrologickému overeniu a predaju nových i repasovaných vodomerov a meračov tepla. Ponúkame opravy a overenie určených meradiel vody a tepla všetkých rozsahov a svetlosti od DN15 až do DN300.

Poskytujeme komplexné služby v oblasti servisu a opráv pre vodomery, merače tepla ako aj merače chladu a s tým súvisiacej systémovej techniky. Profesionálne služby vykonávame s najnovšími technológiami. Ultrazvukové čistenie meradiel v profesionálnej čističke ELMA, čistenie meradiel GUMIPUC gumenou drťou, antistatické ESD pracovisko a iné. Zaoberáme sa tiež poradenskou, projektovou, montážnou činnosťou ako aj dopravou s pravidelným zvozom meradiel.

Servisné intervaly metrologického overenia vodomerov a meračov tepla

0 rokov
Domové a priemyselné vodomery na studenú vodu
0 roky
Domové a priemyselné vodomery na teplú vodu
0 rokov
Bytové vodomery na studenú a teplú vodu
0 roky
Merače tepla a ich členy

Servis a oprava určených meradiel DN15 - DN300

 • Komplexné profesionálne služby s najnovšími technológiami
 • Ultrazvukové čistenie meradiel ELMA
 • Čistenie meradiel GUMIPUC gumenou drťou
 • Antistatické ESD pracovisko
 • 48-hodinový – expresný servis meradiel
 • 3 prednosti nášho servisu

Kvalita - rýchlosť - prijateľná cena

Spoločnosť ENERGO AQUA, s.r.o. zabezpečuje opravy a metrologické overenie vodomerov a meračov tepla vo vlastnom opravárensko - metrologickom stredisku podľa značkovej technológie so zárukou od 24-60 mesiacov. Ponúkame opravy bytových, domových, špeciálnych, priemyselných vodomerov a meračov tepla rôznych typov a výrobcov.

Bytové vodomery:

APATOR (POWOGAZ), AXIOMA, B-METERS, ELSTER, ENBRA, ISTA, MINOL, QUNDIS, SENSUS ,TECHEM, ZENNER a iné.

Domové a priemyselné vodomery:

ACTARIS, APATOR, AQUA METRO, AXIOMA, BADGER METER, B-METERS, DANFOSS, DIEHL, ELSTER, GWF, HYDROMETER, ISTA, ITRON, KAMSTRUP, LANDIS&GYR, MINOL, SENSUS, SCHLUMBERGER, SIEMENS a iné.

Merače tepla a ich ceny:

ACTARIS, APATOR, AQUA METRO, AXIOMA, BADGER METER, B-METERS, DANFOSS, DIEHL, ELSTER, ENGELMANN, GWF, HYDROMETER, ISTA, ITRON, KAMSTRUP, LANDIS&GYR, MEIBES, MINOL, QUNDIS, SENSUS, SCHLUMBERGER, SIEMENS, SONTEX a iné.

Zároveň disponujeme rozsiahlym výmenným fondom na zapožičanie určených meradiel na výmenný spôsob montáže ( kus za kus ). Na základe servisnej zmluvy poskytujeme aj prenájom určených meradiel, ktoré sú po celú dobu prevádzky pod pravidelným dohľadom našich skúsených zamestnancov. Zákazníkom ponúkame spätný odber použitých meradiel a zaisťujeme ich bezplatnú ekologickú likvidáciu podľa podmienok stanovených v EU. Taktiež ponúkame predaj repasovaných určených meradiel vody a tepla vo veľmi priateľnej cene.

Metrologické overenie určených meradiel DN 15 – DN 800

 • Následné metrologické overenie a kalibrácia vlastnou skúšobňou
 • 48-hodinové – expresné overenie určeného meradla
 • Vyskúšajte nás i vy a preverte naše schopnosti a skúsenosti!

Naše vlastné metrologické stredisko sa zaoberá overením vodomerov, meračov tepla a ich členov už viac ako 20 rokov.

Taktiež kalibráciou meračov chladu a ich členov. Preverili nás už tisícky zákazníkov , ktorí nám s dôverou zverili každoročne cez 50 tisíc vodomerov a meračov tepla. Robíme maximum pre to, aby táto dôvera bola zachovaná a naši zákazníci sa na nás obrátili znovu. Radi Vás uvítame na návšteve a predvedieme Vás naším servisným a metrologickým strediskom.

Metrologicky overíme pre Vás:

 • vodomery všetkých rozsahov od bytových po priemyselné vodomery
 • prietokomerné časti meračov tepla (mechanické, últrazvukové, fluidikové, magneticko-indukčné )
 • vyhodnocovacie jednotky – kalorimetrické počítadlá a matematické členy
 • odporové teplomery Pt100, Pt500, Pt1000

Prevedieme kalibráciu pre vás:

 • merače chladu a ich členy
 • Odborná montáž určených meradiel vlastnou registrovanou organizáciou na mieru

Pri práci uplatňujeme všetky zásadné princípy projektového riadenia. Dodávame špičkové produkty a zároveň poskytujeme zákazníkom dlhodobú a kvalitnú podporu vo forme komplexných služieb s vysokou pridanou hodnotou počas celej doby trvania každého projektu.

Dlhoročné skúsenosti, profesionálna montáž, obhliadka meracieho miesta zadarmo, navrhnutie riešenia, rýchla vlastná doprava a individuálna zľava to sú naše služby pre Vás šité na mieru. Demontáži a montáži vodomerov a meračov tepla sa venujeme už od roku 2000 .Naše pôsobenie je zamerané na všetky typy vodomerov a meračov tepla/chladu ako aj systémov na zber a vyhodnocovanie údajov (NB-IoT, LoRaWAN, wM-BUS, M-BUS, Modbus, BACnet ...). Od bytových vodomerov DN 15 na SV a TÚV až po priemyselné vodomery, prietokomery a merače tepla a ich členy do DN 300 .

Zároveň ponúkame vysoko odbornú profesionálnu a čistú demontáž a montáž meradiel pomocou špeciálnych technológii na práce vo výškach a ťažko prístupných odberných miestach počas plnej prevádzky. S našimi montážami ste sa už mohli stretnúť na bytových družstvách, SVB a NP, tepelných hospodárstvach a teplárňach , vodárenských spoločnostiach, štátnej správe, veľkých nákupných strediskách a iných odberných miestach .

Niečo z našich nových technológií :

 • samohybná elektrická nožnicová plošina
 • prenosná pneumatická zdvíhacia plošina
 • posuvné manipulačné materiálové zariadenie s teleskopmi
 • skladacia ľahká pojazdná teleskopická plošina

Potrebujete previesť inštaláciu vodomerov alebo meračov tepla/chladu alebo zabezpečiť opravu a metrologické overenie Vašich existujúcich meradiel?

Napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre Vás cenovú ponuku šitú na mieru Vašim aktuálnym potrebám.

Kontaktujte nás
Už 20 rokov meriate s nami (2000 - 2020)

Mám záujem o